Leírás
Dogtrace DOG GPS X25TB Short kiegészítő nyakörv második vagy további kutyához
A Dogtrace DOG GPS X25TB Short olyan kiegészítő GPS nyakörv, amellyel egy meglévő DOG GPS rendszer további kutyával bővíthető. Az X25TB Short a GPS alapú helymeghatározás mellett kiképző funkciókat és akusztikus lokalizálást is biztosít.
Ez a változat egyszerre kínál 15 fokozatú stimulációs impulzust, hangjelzést, fényfunkciót és beépített hanglokátort, így különösen alkalmas vadászathoz, munkakutyák követéséhez és olyan terepi használathoz, ahol a kutya megtalálása mellett annak távolról történő irányítása is fontos.
A csomag kézi vevőegységet nem tartalmaz. A nyakörv használatához kompatibilis DOG GPS kézi vevő szükséges.
Teljes felszereltség egyetlen GPS nyakörvben
Az X25TB Short az X25 Short család teljes felszereltségű változata. A GPS követési funkciókat mind a kiképző modul, mind a hanglokátor kiegészíti.
A nyakörv funkciói:
- GPS alapú helymeghatározás
- 15 fokozatú stimuláció
- hangjelzés
- fényfunkció
- hanglokátor
- BEEPER
- FENCE
- WAYPOINT
- iránytűs navigáció
- CAR mód
Ez akkor jelent előnyt, ha a GPS helyzetkövetés mellett a kutya akusztikus megtalálására és távolról vezérelhető kiképző funkciókra is szükség van.
Beépített hanglokátor
Az X25TB Short egyik legfontosabb funkciója a nyakörvbe épített hanglokátor.
A hanglokátor segítségével a kutya sűrű erdőben, magas növényzetben vagy sötétben hang alapján is könnyebben megtalálható. Ez akkor lehet különösen hasznos, amikor a GPS alapján a kutya már közel van, de közvetlenül még nem látható.
A hanglokátor:
- 3 különböző hangot kínál
- 4 fokozatban állítható hangerővel rendelkezik
- távolról aktiválható
- sűrű növényzetben és sötétben is segíti a lokalizálást
A hanglokátor az X25B és X25TB modellek speciális funkciója.
15 fokozatú kiképző impulzus
A DOG GPS X25TB Short elektronikus kiképző modult is tartalmaz.
A stimulációs impulzus erőssége 15 különböző fokozatban állítható, így a korrekció intenzitása a kutya érzékenységéhez és az adott helyzethez igazítható.
A gyári csomag két különböző méretű érintkezőpontot tartalmaz:
- 2 db 10 mm-es érintkező
- 2 db 17 mm-es érintkező
Ez lehetővé teszi a megfelelő érintkező kiválasztását rövidebb és hosszabb szőrzethez.
Fényfunkció a kutya könnyebb megtalálásához
Az X25TB Short távolról kapcsolható fényfunkcióval is rendelkezik.
A fény sötétben vagy rossz látási viszonyok között segítheti a kutya vizuális lokalizálását. A fényfunkció az X25T és X25TB változatokon érhető el.
A GPS, a hanglokátor és a fény együttes használata többféle lehetőséget kínál a kutya megtalálására nehezebb terepi körülmények között.
3 választható hangjelzés
A kiképző funkció részeként 3 különböző hangjelzés választható.
A hangjelzés önálló kommunikációs jelként is alkalmazható, így nem szükséges minden esetben stimulációs impulzust használni.
Short változat kisebb testű kutyákhoz
A DOG GPS X25TB Short a normál X25TB kisebb méretű változata.
A nyakörv gumírozott része 5 cm-rel rövidebb, ezért kisebb kutyák nyakán is megfelelőbben elhelyezhető. A legkisebb beállítható nyakkerület 25 cm.
A nyakörvpánt mérete:
- szélesség: 20 mm
- hosszúság: 55 cm
Az adóegység mérete 77 × 45 × 49 mm, tömege pedig 166 gramm. A gyártó a Short változatot kisebb testű kutyákhoz sorolja.
Akár 20 km-es hatótávolság
Az X25TB Short nyakörv és a kompatibilis kézi vevő közötti kommunikáció hatótávolsága ideális, közvetlen rálátás mellett 20 km.
A valós hatótávolságot több környezeti tényező befolyásolja:
- domborzat
- növényzet sűrűsége
- erdős területek
- hegyek és völgyek
- az adó és a vevő közötti akadályok
Nyílt terepen, közvetlen rálátás mellett a gyártó szerint a hatótávolság akár a 20 km-t is meghaladhatja, míg sűrű erdőben és dombos területen természetesen csökkenhet.
Akár 19 pozíció kezelése
Egyetlen DOG GPS X25 kézi vevőegységgel maximum 19 pozíció kezelhető.
A rendelkezésre álló helyekhez nem kizárólag kutyanyakörvek rendelhetők. Tárolhatók:
- kutyák GPS adóegységei
- más kutyavezetők kompatibilis kézi vevői
- mentett WAYPOINT helypontok
Ez több kutyával történő vadászat és csoportos terepi használat során is praktikus.
RF rádiókommunikáció, SIM-kártya nélkül
A DOG GPS X25TB Short nem mobiltelefonos hálózaton keresztül kommunikál.
A nyakörv műholdas rendszer segítségével meghatározza a saját pozícióját, majd RF rádiófrekvenciás kapcsolaton továbbítja ezt az információt a kézi vevőegységnek. A rendszer LoRa technológiát is használ az adatátvitelhez.
Ennek előnyei:
- nincs szükség SIM-kártyára
- nincs szükség mobilinternetre
- nincs havi előfizetési díj
- nincs adatforgalmi költség
- GSM lefedettség nélküli területen is működhet
Ez különösen fontos vadászat, erdei munka és távoli területen történő használat esetén.
GPS, GLONASS és GALILEO navigáció
A rendszer több műholdas navigációs technológiát támogat. A gyártó GPS, GLONASS és GALILEO rendszereket említ, valamint nagy érzékenységű GPS/Galileo vevőt használ.
A több műholdas rendszer használata a stabil és pontos helymeghatározást segíti nehezebb terepi körülmények között is.
BEEPER, mozgás vagy állás érzékelése
A BEEPER funkció megmutatja, hogy a kutya mozog vagy egy helyben áll.
Ez vadászkutyák követésénél különösen hasznos lehet, mivel a kutyavezető a pozíció mellett a kutya aktuális mozgási állapotáról is információt kaphat.
FENCE virtuális körkerítés
A FENCE funkcióval egy kör alakú virtuális határ állítható be.
Ha a kutya túllépi a meghatározott határt, a kézi vevő akusztikus jelzéssel figyelmezteti a használót. Így nem szükséges folyamatosan figyelni a kijelzőt.
WAYPOINT, fontos GPS pontok mentése
Az X25 rendszer WAYPOINT funkcióval maximum 4 GPS koordináta tárolását teszi lehetővé.
Ilyen mentett helypont lehet például:
- az autó helye
- a vadászat kiindulási pontja
- egy találkozási hely
- vadászállás
- egy fontos tereppont
A rendszer később segít visszanavigálni ezekhez a koordinátákhoz.
Digitális iránytű és CAR mód
A kompatibilis X25 kézi vevő digitális iránytűvel segíti a kiválasztott kutya vagy mentett helypont irányának meghatározását.
A CAR mód járműben történő használathoz készült, és akkor hasznos, ha a kutyák követése részben autóból történik.
Több mint 40 órás üzemidő
Az X25TB Short adó beépített, újratölthető 1900 mAh Li-Pol akkumulátorral működik.
A DOG GPS X25 rendszer akkumulátoros üzemideje több mint 40 óra, a teljes töltés pedig körülbelül 3 órát vesz igénybe.
Az újratölthető kialakítás miatt nincs szükség rendszeres elemcserére.
100%-ban vízálló kialakítás
A DOG GPS X25TB Short terepi használatra készült. Az adóegység 100%-ban vízálló, burkolata pedig ütésálló műanyagból készül.
Ez alkalmassá teszi esős időben, nedves növényzetben, erdőben és nehezebb terepi körülmények között történő használatra.
Miben különbözik az X25TB Short a többi X25 Short nyakörvtől?
| Funkció | X25 Short | X25T Short | X25B Short | X25TB Short |
|---|---|---|---|---|
| GPS nyomkövetés | igen | igen | igen | igen |
| Akár 20 km hatótáv | igen | igen | igen | igen |
| BEEPER | igen | igen | igen | igen |
| FENCE | igen | igen | igen | igen |
| WAYPOINT | igen | igen | igen | igen |
| 15 fokozatú impulzus | nem | igen | nem | igen |
| Fényfunkció | nem | igen | nem | igen |
| Hanglokátor | nem | nem | igen | igen |
| 3 hang, 4 hangerő a lokátornál | nem | nem | igen | igen |
A DOG GPS X25TB Short tehát a legteljesebb Short változat. Egyesíti az X25T kiképző és fényfunkcióit az X25B hanglokátorával.
Műszaki adatok
| Tulajdonság | Dogtrace DOG GPS X25TB Short |
| Termék típusa | kiegészítő GPS, kiképző és hanglokátoros nyakörv |
| Felhasználás | második vagy további kutyához |
| Maximális hatótávolság | 20 km |
| Kezelhető pozíciók X25 vevővel | 1-19 |
| Stimulációs impulzus | igen |
| Impulzusszintek | 15 |
| Hangjelzés | igen, 3 választható hang |
| Fényfunkció | igen |
| Hanglokátor | igen |
| Lokalizáló hangok | 3 |
| Hanglokátor hangereje | 4 fokozat |
| BEEPER | igen |
| FENCE körkerítés | igen |
| WAYPOINT | igen |
| Menthető WAYPOINT pontok | maximum 4 |
| Digitális iránytű támogatása | igen |
| CAR mód | igen |
| Kommunikáció | RF, LoRa |
| Navigáció | GPS / GLONASS / GALILEO |
| SIM-kártya | nem szükséges |
| Mobilinternet | nem szükséges |
| Havidíj | nincs |
| Nyakörvpánt | műanyag |
| Pánt mérete | 20 × 550 mm |
| Minimum nyakkerület | 25 cm |
| Adó mérete | 77 × 45 × 49 mm |
| Adó tömege | 166 g |
| Akkumulátor | Li-Pol 1900 mAh |
| Üzemidő | több mint 40 óra |
| Töltési idő | kb. 3 óra |
| Vízállóság | 100%-ban vízálló |
A műszaki adatok a Dogtrace gyártói adatlapján alapulnak.
A csomag tartalma
A Dogtrace DOG GPS X25TB Short kiegészítő nyakörv gyári csomagja tartalmazza:
- DOG GPS X25TB Short GPS adó, kiképzőmodullal és hanglokátorral
- beépített 1900 mAh Li-Pol akkumulátor
- 20 × 550 mm-es műanyag nyakörvpánt
- hálózati adapter
- USB kábel
- DOG GPS töltőcsipesz
- 2 db 10 mm-es érintkező
- 2 db 17 mm-es érintkező
- használati útmutató
- garanciajegy
A csomag kézi vevőegységet nem tartalmaz. Ez a termék meglévő kompatibilis DOG GPS rendszer bővítésére szolgál.
GPS követés, kiképzés és hanglokátor további kutyához
A Dogtrace DOG GPS X25TB Short azok számára készült, akik meglévő DOG GPS rendszerükhöz egy kisebb testű kutyát szeretnének hozzáadni, és a lehető legtöbb funkciót szeretnék egyetlen nyakörvben.
Az akár 20 km-es GPS követés mellé 15 fokozatú stimuláció, hangjelzés, fényfunkció és 3 hanggal, valamint 4 hangerőszinttel működő hanglokátor társul. A Short kialakítás már 25 cm-es nyakkerülettől használható.
A rendszer RF rádiókommunikációja miatt SIM-kártya, mobilinternet és havi előfizetés nélkül működik. A több mint 40 órás üzemidő, a vízálló kivitel és a BEEPER, FENCE, WAYPOINT, iránytű és CAR funkciók alkalmassá teszik intenzív vadászati és terepi használatra is.







Értékelések
Még nincsenek értékelések.